Barion Pixel

Papos esetmegbeszélő - A csoport tudatos vezetőknek

Egyházközséget, gyülekezetet vagy plébániát vezetsz?

Ki az, akivel megoszthatod a dilemmáidat? Van valaki, aki szakmabeli, de mégis elfogulatlan segítséged lehet? Talán éppen ott, ahol a legnagyobb szükség lenne valaki támogató jelenlétére, tapasztalatára vagy segítő kérdéseire, egyedül maradsz, mert nincs senki, akivel megoszthatod küzdelmeidet. Vezetőnek lenni sokszor nagyon magányos feladat, különösen egyházi közösségekben. Nehéz döntési helyzetek, konfliktusok kezelése, a munkatársak motiválása csak néhány példa arra, amit egy lelki vezető súlyos teherként visz a vállán. Közben pedig nyomaszt az elvárás, hogy mindenhez (is) érts, mindig kiegyensúlyozott legyél és a legjobb formádat nyújtsd minden egyes szolgálatodban.

Lehet, hogy nincs bizalmad vagy már sokszor próbálkoztál, de nem találtál nyitott fülekre és szakmai segítségre. Mit szólnál egy olyan csoporthoz, ahol vezetett keretek között, kollégákkal közösen néznél rá a helyzetedre vagy dilemmáidra?  Igen, itt a helyed, ha még nem veszítetted el a reményt és valóban jobb vezetővé akarsz válni, szívesen dolgozol másokkal és kész vagy te is másokat támogatni. 

Mire számíthatsz a csoportban? 

  • megtapasztalhatod, hogy a kihívásaiddal nem vagy egyedül,
  • mások tapasztalatai által is tanulhatsz,
  • biztonságos és inspiráló légkörben lehetsz jelen, hogy fejlődni tudj,
  • más perspektívából nézhetsz rá a helyzetedre, hogy új felismerésekhez juss,
  • megismerhetsz és kipróbálhatsz új eszközöket, amit akár másnap alkalmazhatsz.

Hogyan működik a csoport?

Legfeljebb 8 fős csoportokban, alkalmanként négy óra időtartamban találkozunk öt alkalommal. A résztvevők saját aktuális és valós problémáikra biztonságos légkörben, szakszerű keretek között keresünk közösen megoldást. Nemcsak a saját kihívásod megosztása által, hanem mások küzdelmeinek megoldásában való aktív, támogató részvételen keresztül is tanulhatsz. Nem pszichoterápiás csoportként működünk és nem a gyermekkori vagy friss traumák feldolgozása a célunk. Az inspiráló közös munka során viszont új felismerésekre juthatsz a saját szakmai vagy önismereti dilemmáid terén is.

A találkozók során tesztek, kérdőívek segítenek megérteni magadat és működésedet, továbbá hasznos és könnyen elsajátítható eszközöket ismerhetsz meg, melyek segítenek a vezetői feladataidban. A legfontosabb témák, amelyeket érintünk: kiégés megelőzés, delegálás, konfliktuskezelés, változások kezelése, és ami a résztvevőknek aktuálisan fontos.

Mikor és hol kerül sor a találkozókra?

Ha min. 3, max. 8 kolléga jelentkezik, szívesen megyek hozzátok előre egyeztetett időpontokban.  

 

Ki vezeti a csoportot?

Ficsor Gábor Andor diplomás szervezetfejlesztési szaktanácsadó, coach és tréner vagyok. Alapvégzettségem szerint teológus-lelkész. Szakterületem a vezetőképzés és a kiégés megelőzés. Több mint húsz év gyülekezetvezetői tapasztalatom van, így én is megéltem azokat a kihívásokat, kétségeket, kudarcokat és sikereket is, amelyek bármelyik vezetőre várnak. Hivatásomban átéltem a túl sokféle szerepből adódó feszültséget, a visszajelzések, az elismerés hiányát, a magányosság érzését, vagy éppen a számokban kevéssé mérhető eredményeket, a belső értékrendem és az elvárások között feszülő konfliktusokat.

Mennyibe kerül?

Öt alkalom díja egyházi szervezetekben dolgozóknak 45.000 Ft. (Összehasonlításképpen: forprofit szférában dolgozó vezetők részére tartott hasonló csoport 90.000 Ft.) Fontos, hogy tudj elköteleződni mind az öt találkozóra, hiszen nem csupán önálló alkalmakról, hanem egy összefüggő folyamatról van szó.

 

Ha kérdésed van, vagy jelentkeznél egy alakuló csoportba, vedd fel velem a kapcsolatot. 

Ficsor Gábor Andor coach

Mire számíthatsz csoportűlések után?

  • magabiztosabban kezeled a vezetői kihívásokat,
  • jobban megtalálod az egyensúlyt a munka és magánélet között,
  • határozottabban húzod meg saját személyes határaidat
  • világosabb szakmai döntéseket hozhatsz,